CY8C21534-24PVXIT Cypress Semiconductor Corp IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP
Интегральные схемы (ИС) 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Номер производителя:
CY8C21534-24PVXIT
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Core Processor :
M8C
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
A/D 28x8b
EEPROM Size :
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging :
Cut Tape (CT)
Part Status :
Active
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
8KB (8K x 8)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
512 x 8
Series :
PSOC®1 CY8C21xxx
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.4 V ~ 5.25 V
в наличии
22,959
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить CY8C21534-24PVXIT более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
CY8C21534-24PVXIT Особенности
CY8C21534-24PVXIT is produced by Cypress Semiconductor Corp, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, UART/USART, it belongs to M8C, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 28x8b, the maximum EEPROM size can reach -, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width), and Cut Tape (CT) is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PSOC®1 CY8C21xxx series, and has the speed of 24MHz, using 28-SSOP.