AT89S51-24PU Microchip Technology IC MCU 8BIT 4KB FLASH 40DIP
Интегральные схемы (ИС) 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Номер производителя:
AT89S51-24PU
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 40DIP
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
UART/USART
Core Processor :
8051
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
EEPROM Size :
Number of I/O :
32
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Packaging :
Tube
Part Status :
Active
Peripherals :
WDT
Program Memory Size :
4KB (4K x 8)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
128 x 8
Series :
89S
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
40-PDIP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4 V ~ 5.5 V
в наличии
15,409
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
AT89S51-24PU Конкурентные цены
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить AT89S51-24PU более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
AT89S51-24PU Особенности
AT89S51-24PU is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes UART/USART, it belongs to 8051, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually -, the maximum EEPROM size can reach -, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 40-DIP (0.600", 15.24mm), and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the 89S series, and has the speed of 24MHz, using 40-PDIP.