ATMEGA168V-10AUR Microchip Technology IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP
Интегральные схемы (ИС) 32-TQFP
Номер производителя:
ATMEGA168V-10AUR
Описание:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
32-TQFP
Packaging :
Cut Tape (CT)
Speed :
10MHz
Supplier Device Package :
32-TQFP (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8 V ~ 5.5 V
в наличии
23,543
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить ATMEGA168V-10AUR более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
ATMEGA168V-10AUR Особенности
ATMEGA168V-10AUR is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, UART/USART, it belongs to AVR, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 8x10b, the maximum EEPROM size can reach 512 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 32-TQFP, and Cut Tape (CT) is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the AVR® ATmega series, and has the speed of 10MHz, using 32-TQFP (7x7).