ATTINY861V-10MUR Microchip Technology IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VQFN
Интегральные схемы (ИС) 32-VFQFN Exposed Pad
Номер производителя:
ATTINY861V-10MUR
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VQFN
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
USI
Core Processor :
AVR
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
A/D 11x10b
EEPROM Size :
512 x 8
Number of I/O :
16
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
32-VFQFN Exposed Pad
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Active
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
8KB (4K x 16)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
512 x 8
Series :
AVR® ATtiny
Speed :
10MHz
Supplier Device Package :
32-VQFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8 V ~ 5.5 V
в наличии
46,904
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить ATTINY861V-10MUR более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
ATTINY861V-10MUR Особенности
ATTINY861V-10MUR is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes USI, it belongs to AVR, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 11x10b, the maximum EEPROM size can reach 512 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 32-VFQFN Exposed Pad, and Tape & Reel (TR) is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the AVR® ATtiny series, and has the speed of 10MHz, using 32-VQFN (5x5).