ATXMEGA32A4U-MHR Microchip Technology IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFN
Интегральные схемы (ИС) 44-VFQFN Exposed Pad
Номер производителя:
ATXMEGA32A4U-MHR
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFN
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART, USB
Core Processor :
AVR
Core Size :
8/16-Bit
Data Converters :
A/D 12x12b, D/A 2x12b
EEPROM Size :
1K x 8
Number of I/O :
34
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
44-VFQFN Exposed Pad
Packaging :
Cut Tape (CT)
Part Status :
Active
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
4K x 8
Series :
AVR® XMEGA® A4U
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
44-VQFN (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.6 V ~ 3.6 V
в наличии
15,112
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить ATXMEGA32A4U-MHR более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
ATXMEGA32A4U-MHR Особенности
ATXMEGA32A4U-MHR is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, IrDA, SPI, UART/USART, USB, it belongs to AVR, the core size is up to 8/16-Bit, the data conversion type is usually A/D 12x12b, D/A 2x12b, the maximum EEPROM size can reach 1K x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 44-VFQFN Exposed Pad, and Cut Tape (CT) is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the AVR® XMEGA® A4U series, and has the speed of 32MHz, using 44-VQFN (7x7).