ATXMEGA32E5-AUR Microchip Technology IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32TQFP
Интегральные схемы (ИС) 32-TQFP
Номер производителя:
ATXMEGA32E5-AUR
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32TQFP
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Core Processor :
AVR
Core Size :
8/16-Bit
Data Converters :
A/D 16x12b, D/A 2x12b
EEPROM Size :
1K x 8
Number of I/O :
26
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
32-TQFP
Packaging :
Cut Tape (CT)
Part Status :
Active
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
4K x 8
Series :
AVR® XMEGA® E5
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
32-TQFP (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.6 V ~ 3.6 V
в наличии
55,017
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить ATXMEGA32E5-AUR более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
ATXMEGA32E5-AUR Особенности
ATXMEGA32E5-AUR is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, IrDA, SPI, UART/USART, it belongs to AVR, the core size is up to 8/16-Bit, the data conversion type is usually A/D 16x12b, D/A 2x12b, the maximum EEPROM size can reach 1K x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 32-TQFP, and Cut Tape (CT) is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the AVR® XMEGA® E5 series, and has the speed of 32MHz, using 32-TQFP (7x7).