DSPIC30F6012A-20E/PF Microchip Technology IC MCU 16BIT 144KB FLASH 64TQFP
Интегральные схемы (ИС) 64-TQFP
Номер производителя:
DSPIC30F6012A-20E/PF
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 16BIT 144KB FLASH 64TQFP
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
CAN, I²C, SPI, UART/USART
Core Processor :
dsPIC
Core Size :
16-Bit
Data Converters :
A/D 16x12b
EEPROM Size :
4K x 8
Number of I/O :
52
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
64-TQFP
Packaging :
Tray
Part Status :
Active
Peripherals :
AC97, Brown-out Detect/Reset, I²S, LVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
144KB (48K x 24)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
8K x 8
Series :
dsPIC™ 30F
Speed :
20 MIPS
Supplier Device Package :
64-TQFP (14x14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.5 V ~ 5.5 V
в наличии
54,858
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить DSPIC30F6012A-20E/PF более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
DSPIC30F6012A-20E/PF is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes CAN, I²C, SPI, UART/USART, it belongs to dsPIC, the core size is up to 16-Bit, the data conversion type is usually A/D 16x12b, the maximum EEPROM size can reach 4K x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 125°C (TA), the size is 64-TQFP, and Tray is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the dsPIC™ 30F series, and has the speed of 20 MIPS, using 64-TQFP (14x14).