PIC16F819-I/SS Microchip Technology IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP
Интегральные схемы (ИС) 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Номер производителя:
PIC16F819-I/SS
Описание:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP
Connectivity :
I²C, SPI
Data Converters :
A/D 5x10b
Number of I/O :
16
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Program Memory Size :
3.5KB (2K x 14)
Series :
PIC® 16F
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
20-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4 V ~ 5.5 V
в наличии
60,101
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC16F819-I/SS более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC16F819-I/SS Особенности
PIC16F819-I/SS is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 5x10b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width), and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® 16F series, and has the speed of 20MHz, using 20-SSOP.