PIC16F884-I/P Microchip Technology IC MCU 8BIT 7KB FLASH 40DIP
Интегральные схемы (ИС) 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Номер производителя:
PIC16F884-I/P
Описание:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 40DIP
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 14x10b
Number of I/O :
35
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Program Memory Size :
7KB (4K x 14)
Series :
PIC® 16F
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
40-PDIP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2 V ~ 5.5 V
в наличии
46,040
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC16F884-I/P более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC16F884-I/P Особенности
PIC16F884-I/P is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 14x10b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 40-DIP (0.600", 15.24mm), and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® 16F series, and has the speed of 20MHz, using 40-PDIP.