PIC16F886-I/ML Microchip Technology IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28QFN
Интегральные схемы (ИС) 28-VQFN Exposed Pad
Номер производителя:
PIC16F886-I/ML
Описание:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28QFN
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 11x10b
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-VQFN Exposed Pad
Program Memory Size :
14KB (8K x 14)
RAM Size :
368 x 8
Series :
PIC® 16F
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
28-QFN (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2 V ~ 5.5 V
в наличии
38,882
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC16F886-I/ML более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC16F886-I/ML Особенности
PIC16F886-I/ML is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 11x10b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 28-VQFN Exposed Pad, and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® 16F series, and has the speed of 20MHz, using 28-QFN (6x6).