PIC16F887T-I/PT Microchip Technology IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP
Интегральные схемы (ИС) 44-TQFP
Номер производителя:
PIC16F887T-I/PT
Описание:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP
Data Converters :
A/D 14x10b
Number of I/O :
35
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-TQFP
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Program Memory Size :
14KB (8K x 14)
Series :
PIC® 16F
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
44-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2 V ~ 5.5 V
в наличии
46,859
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC16F887T-I/PT более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC16F887T-I/PT Особенности
PIC16F887T-I/PT is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 14x10b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 44-TQFP, and Tape & Reel (TR) is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® 16F series, and has the speed of 20MHz, using 44-TQFP (10x10).