PIC16F913-I/SP Microchip Technology IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP
Интегральные схемы (ИС) 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Номер производителя:
PIC16F913-I/SP
Описание:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 5x10b
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Packaging :
Tube
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Series :
PIC® 16F
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
28-SPDIP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2 V ~ 5.5 V
в наличии
23,994
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC16F913-I/SP более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC16F913-I/SP Особенности
PIC16F913-I/SP is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 5x10b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 28-DIP (0.300", 7.62mm), and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® 16F series, and has the speed of 20MHz, using 28-SPDIP.