PIC16F913-I/SS Microchip Technology IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SSOP
Интегральные схемы (ИС) 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Номер производителя:
PIC16F913-I/SS
Описание:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SSOP
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 5x10b
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging :
Tube
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Series :
PIC® 16F
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2 V ~ 5.5 V
в наличии
52,803
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC16F913-I/SS более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC16F913-I/SS Особенности
PIC16F913-I/SS is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 5x10b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width), and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® 16F series, and has the speed of 20MHz, using 28-SSOP.