PIC16LF18425-I/SL Microchip Technology COMPARATOR, DAC, 12-BIT ADCC
Интегральные схемы (ИС) 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Номер производителя:
PIC16LF18425-I/SL
Описание:
COMPARATOR, DAC, 12-BIT ADCC
Data Converters :
A/D 11x12b, D/A 1x5b
Number of I/O :
11
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Program Memory Size :
14KB (8K x 14)
RAM Size :
1K x 8
Series :
PIC® XLP™ 16F
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
14-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8 V ~ 3.6 V
в наличии
49,848
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC16LF18425-I/SL более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC16LF18425-I/SL Особенности
PIC16LF18425-I/SL is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, LIN, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 11x12b, D/A 1x5b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width), and - is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® XLP™ 16F series, and has the speed of 32MHz, using 14-SOIC.