PIC18LF25K83-E/MX Microchip Technology FLASH
Интегральные схемы (ИС) 28-UQFN Exposed Pad
Номер производителя:
PIC18LF25K83-E/MX
Connectivity :
CAN, I²C, LIN, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 24x12b, D/A 1x5b
EEPROM Size :
1K x 8
Number of I/O :
25
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
28-UQFN Exposed Pad
Packaging :
Tube
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
RAM Size :
2K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
28-UQFN (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8 V ~ 3.6 V
в наличии
26,979
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC18LF25K83-E/MX более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC18LF25K83-E/MX Особенности
PIC18LF25K83-E/MX is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes CAN, I²C, LIN, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 24x12b, D/A 1x5b, the maximum EEPROM size can reach 1K x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 125°C (TA), the size is 28-UQFN Exposed Pad, and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® XLP™ 18K series, and has the speed of 64MHz, using 28-UQFN (6x6).