PIC18LF26K22-I/SS Microchip Technology IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SSOP
Интегральные схемы (ИС) 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Номер производителя:
PIC18LF26K22-I/SS
Описание:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SSOP
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 19x10b
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging :
Tube
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
64KB (32K x 16)
RAM Size :
3.8K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8 V ~ 3.6 V
в наличии
41,310
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC18LF26K22-I/SS более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC18LF26K22-I/SS Особенности
PIC18LF26K22-I/SS is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 19x10b, the maximum EEPROM size can reach 1K x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width), and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® XLP™ 18K series, and has the speed of 64MHz, using 28-SSOP.