PIC18LF47K42T-I/ML Microchip Technology FLASH RAM
Интегральные схемы (ИС) 44-VQFN Exposed Pad
Номер производителя:
PIC18LF47K42T-I/ML
Описание:
FLASH RAM
Connectivity :
I²C, LIN, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 35x12b, D/A 1x5b
Number of I/O :
36
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-VQFN Exposed Pad
Packaging :
Digi-Reel®
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
128KB (64K x 16)
RAM Size :
8K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
44-QFN (8x8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8 V ~ 3.6 V
в наличии
49,107
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC18LF47K42T-I/ML более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC18LF47K42T-I/ML Особенности
PIC18LF47K42T-I/ML is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, LIN, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 35x12b, D/A 1x5b, the maximum EEPROM size can reach 1K x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 44-VQFN Exposed Pad, and Digi-Reel® is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® XLP™ 18K series, and has the speed of 64MHz, using 44-QFN (8x8).