PIC24F16KA102-I/ML Microchip Technology IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN
Интегральные схемы (ИС) 28-VQFN Exposed Pad
Номер производителя:
PIC24F16KA102-I/ML
Описание:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Core Size :
16-Bit
Data Converters :
A/D 9x10b
EEPROM Size :
512 x 8
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-VQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
16KB (5.5K x 24)
RAM Size :
1.5K x 8
Series :
PIC® XLP™ 24F
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
28-QFN (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8 V ~ 3.6 V
в наличии
19,416
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC24F16KA102-I/ML более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC24F16KA102-I/ML Особенности
PIC24F16KA102-I/ML is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, IrDA, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 16-Bit, the data conversion type is usually A/D 9x10b, the maximum EEPROM size can reach 512 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 28-VQFN Exposed Pad, and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® XLP™ 24F series, and has the speed of 32MHz, using 28-QFN (6x6).