PIC24FJ32GA002-I/ML Microchip Technology IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28QFN
Интегральные схемы (ИС) 28-VQFN Exposed Pad
Номер производителя:
PIC24FJ32GA002-I/ML
Описание:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28QFN
Connectivity :
I²C, PMP, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 10x10b
EEPROM Size :
Number of I/O :
21
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-VQFN Exposed Pad
Packaging :
Tube
Part Status :
Active
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (11K x 24)
RAM Size :
8K x 8
Series :
PIC® 24F
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
28-QFN (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2 V ~ 3.6 V
в наличии
35,748
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC24FJ32GA002-I/ML более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC24FJ32GA002-I/ML is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, PMP, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 16-Bit, the data conversion type is usually A/D 10x10b, the maximum EEPROM size can reach -, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 28-VQFN Exposed Pad, and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® 24F series, and has the speed of 32MHz, using 28-QFN (6x6).