PIC32MM0256GPM036-I/MV Microchip Technology IC MCU 32BIT 256KB FLASH 40UQFN
Интегральные схемы (ИС) 40-UFQFN Exposed Pad
Номер производителя:
PIC32MM0256GPM036-I/MV
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 40UQFN
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
IrDA, LIN, SPI, UART/USART, USB, USB OTG
Core Processor :
MIPS32® microAptiv™
Core Size :
32-Bit
Data Converters :
A/D 15x10/12b
EEPROM Size :
Number of I/O :
27
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
40-UFQFN Exposed Pad
Packaging :
Tube
Part Status :
Active
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
256KB (256K x 8)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
32K x 8
Series :
PIC® 32MM
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
40-UQFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2 V ~ 3.6 V
в наличии
23,356
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC32MM0256GPM036-I/MV более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC32MM0256GPM036-I/MV is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes IrDA, LIN, SPI, UART/USART, USB, USB OTG, it belongs to MIPS32® microAptiv™, the core size is up to 32-Bit, the data conversion type is usually A/D 15x10/12b, the maximum EEPROM size can reach -, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 40-UFQFN Exposed Pad, and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® 32MM series, and has the speed of 25MHz, using 40-UQFN (5x5).