EFM32G222F64G-E-QFP48 Silicon Labs 64K FLASH, 16K RAM, AES
Интегральные схемы (ИС) -
Номер производителя:
EFM32G222F64G-E-QFP48
Описание:
64K FLASH, 16K RAM, AES
Data Converters :
A/D 4x12b, D/A 1x12b
EEPROM Size :
Number of I/O :
37
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
64KB (64K x 8)
RAM Size :
16K x 8
Series :
Gecko
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.98 V ~ 3.8 V
в наличии
46,622
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить EFM32G222F64G-E-QFP48 более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
EFM32G222F64G-E-QFP48 is produced by Silicon Labs, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART, it belongs to ARM® Cortex®-M3, the core size is up to 32-Bit, the data conversion type is usually A/D 4x12b, D/A 1x12b, the maximum EEPROM size can reach -, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is -, and - is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the Gecko series, and has the speed of 32MHz, using -.