EFM32G232F128G-E-QFP64R Silicon Labs 128K FLASH, 16K RAM, AES
Интегральные схемы (ИС) 64-TQFP
Номер производителя:
EFM32G232F128G-E-QFP64R
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
128K FLASH, 16K RAM, AES
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART
Core Processor :
ARM® Cortex®-M3
Core Size :
32-Bit
Data Converters :
A/D 8x12b, D/A 1x12b
EEPROM Size :
Number of I/O :
53
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
64-TQFP
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Active
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
16K x 8
Series :
Gecko
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
64-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.98 V ~ 3.8 V
в наличии
48,442
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить EFM32G232F128G-E-QFP64R более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
EFM32G232F128G-E-QFP64R is produced by Silicon Labs, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART, it belongs to ARM® Cortex®-M3, the core size is up to 32-Bit, the data conversion type is usually A/D 8x12b, D/A 1x12b, the maximum EEPROM size can reach -, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 64-TQFP, and Tape & Reel (TR) is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the Gecko series, and has the speed of 32MHz, using 64-TQFP (10x10).