37216-62M3-004SC 3M 4 POS B/M SOCKET
Соединители, межсоединения
Номер производителя:
37216-62M3-004SC
Производитель:
3M
Описание:
4 POS B/M SOCKET
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connector Type :
Receptacle
Contact Finish - Mating :
Gold
Contact Finish - Post :
Gold
Contact Finish Thickness - Mating :
8.00µin (0.203µm)
Contact Length - Post :
Contact Type :
Female Socket
Current Rating :
3A
Fastening Type :
Latch Holder
Features :
Ingress Protection :
Insulation Color :
Black
Insulation Height :
0.512" (13.00mm)
Mated Stacking Heights :
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
16
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
4
Operating Temperature :
Packaging :
Bulk
Part Status :
Obsolete
Pitch - Mating :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating :
0.256" (6.50mm)
Series :
Mini-Clamp I, 372
Style :
Board to Cable/Wire
Termination :
Press-Fit, Solder
Voltage Rating :
32V
в наличии
21,785
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
37216-62M3-004SC Особенности
37216-62M3-004SC производства 3M можно приобрести на сайте CHIPMLCC.
Здесь вы можете найти различные виды электронных деталей от ведущих производителей мира.
Статус запасов, отмеченный на CHIPMLCC, предназначен только для справки.
Акции: Быстрая проверка котировок
Минимальный заказ: 1
  • Contact Us:chen_hx1688@hotmail.com
  • Немедленный срок доставки:в течение 24 часов-72 часов.
 Contains "3721" series products