F750G228MRC AVX Corporation CAP TANT 2200UF 4V 20% 2824
Конденсаторы 2824 (7260 Metric)
Номер производителя:
F750G228MRC
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
CAP TANT 2200UF 4V 20% 2824
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Capacitance :
2200µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.150" (3.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
R
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Packaging :
Cut Tape (CT)
Part Status :
Active
Ratings :
Series :
F75, Frameless™
Size / Dimension :
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
4V