TLCU106M010RTA AVX Corporation CAP TANT 10UF 10V 20% 0805
Конденсаторы 0805 (2012 Metric)
Номер производителя:
TLCU106M010RTA
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
CAP TANT 10UF 10V 20% 0805
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Capacitance :
10µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5 Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
U
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Active
Ratings :
Series :
TLC
Size / Dimension :
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10V