TPSB475K025H0900 AVX Corporation CAP TANT 4.7UF 10% 25V SMD
Конденсаторы 1411 (3528 Metric), 1210
Номер производителя:
TPSB475K025H0900
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
CAP TANT 4.7UF 10% 25V SMD
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Capacitance :
4.7µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900 mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Active
Ratings :
Series :
TPS
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
25V