TPSY107M006H0100 AVX Corporation CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2917
Конденсаторы 2917 (7343 Metric)
Номер производителя:
TPSY107M006H0100
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2917
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Capacitance :
100µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
Y
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Packaging :
Digi-Reel®
Part Status :
Active
Ratings :
Series :
TPS
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3V