C3APS-6006G CW Industries IDC CABLE - CSC60S/AE60G/CPC60S
Кабельные сборки
Номер производителя:
C3APS-6006G
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IDC CABLE - CSC60S/AE60G/CPC60S
Состояние RoHs:
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to PCB
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
100.0µin (2.54µm)
Features :
Length :
0.500 (152.40mm, 6.00")
Number of Positions :
60
Number of Rows :
2, 4
Part Status :
Discontinued at Digi-Key
Pitch - Cable :
0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)