DGD0506AM10-13 Diodes Incorporated IC GATE HV DRIVER MSOP-10
Интегральные схемы (ИС)     10-WFDFN Exposed Pad
Номер производителя:
DGD0506AM10-13
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC GATE HV DRIVER MSOP-10
Состояние RoHs:
Channel Type :
Single
Current - Peak Output (Source, Sink) :
1.5A, 2A
Driven Configuration :
Half-Bridge
Gate Type :
N-Channel MOSFET
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
50V
Input Type :
CMOS/TTL
Logic Voltage - VIL, VIH :
0.8V, 2.4V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
10-WFDFN Exposed Pad
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Active
Rise / Fall Time (Typ) :
17ns, 12ns
Series :
Supplier Device Package :
W-DFN3030-10
Voltage - Supply :
8 V ~ 14 V
в наличии
33,952
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
DGD0506AM10-13 Особенности
DGD0506AM10-13 is produced by Diodes Incorporated, belongs to PMIC - драйверы Gate, and its best working temperature is -40°C ~ 125°C (TA), the size is 10-WFDFN Exposed Pad, and Tape & Reel (TR) is its most common packaging method, which belongs to the - series, using W-DFN3030-10, 8 V ~ 14 V is the most suitable voltage.
DGD0506AM10-13 производства Diodes Incorporated можно приобрести на сайте CHIPMLCC.
Здесь вы можете найти различные виды электронных деталей от ведущих производителей мира.
DGD0506AM10-13 компании CHIPMLCC прошел строгий контроль качества и соответствует всем требованиям.
Статус запасов, отмеченный на CHIPMLCC, предназначен только для справки.
DGD0506AM10-13 FAQ
1. What is the maximum drain-source voltage for DGD0506AM10-13?
The maximum drain-source voltage for DGD0506AM10-13 is 100V.
2. What is the continuous drain current rating for DGD0506AM10-13?
The continuous drain current rating for DGD0506AM10-13 is 5A.
3. What is the on-resistance for DGD0506AM10-13 at a specific gate-source voltage?
The on-resistance for DGD0506AM10-13 at a gate-source voltage of 10V is typically 50mΩ.
4. What is the threshold voltage for DGD0506AM10-13?
The threshold voltage for DGD0506AM10-13 is typically 2.5V.
5. What is the maximum junction temperature for DGD0506AM10-13?
The maximum junction temperature for DGD0506AM10-13 is 175°C.
6. What is the input capacitance for DGD0506AM10-13?
The input capacitance for DGD0506AM10-13 is typically 1800pF.
7. What is the total gate charge for DGD0506AM10-13 at a specific gate-source voltage?
The total gate charge for DGD0506AM10-13 at a gate-source voltage of 10V is typically 20nC.
8. What is the reverse transfer capacitance for DGD0506AM10-13?
The reverse transfer capacitance for DGD0506AM10-13 is typically 60pF.
9. What is the maximum power dissipation for DGD0506AM10-13 in an ambient temperature of 25°C?
The maximum power dissipation for DGD0506AM10-13 at 25°C ambient temperature is 2.5W.
10. What is the storage temperature range for DGD0506AM10-13?
The storage temperature range for DGD0506AM10-13 is -55°C to 175°C.