IR2103SPBF Infineon Technologies IC DRIVER HALF BRIDGE 600V 8SOIC
Интегральные схемы (ИС)     8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Номер производителя:
IR2103SPBF
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC DRIVER HALF BRIDGE 600V 8SOIC
Состояние RoHs:
Channel Type :
Independent
Current - Peak Output (Source, Sink) :
210mA, 360mA
Driven Configuration :
Half-Bridge
Gate Type :
IGBT, N-Channel MOSFET
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
600V
Input Type :
Inverting, Non-Inverting
Logic Voltage - VIL, VIH :
0.8V, 3V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging :
Tube
Part Status :
Active
Rise / Fall Time (Typ) :
100ns, 50ns
Series :
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply :
10 V ~ 20 V
в наличии
39,654
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
IR2103SPBF Конкурентные цены
IR2103SPBF Особенности
IR2103SPBF is produced by Infineon Technologies, belongs to PMIC - драйверы Gate, and its best working temperature is -40°C ~ 150°C (TJ), the size is 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), and Tube is its most common packaging method, which belongs to the - series, using 8-SOIC, 10 V ~ 20 V is the most suitable voltage.
IR2103SPBF производства Infineon Technologies можно приобрести на сайте CHIPMLCC.
Здесь вы можете найти различные виды электронных деталей от ведущих производителей мира.
IR2103SPBF компании CHIPMLCC прошел строгий контроль качества и соответствует всем требованиям.
Статус запасов, отмеченный на CHIPMLCC, предназначен только для справки.
IR2103SPBF FAQ
1. What is the maximum operating voltage of IR2103SPBF?
The maximum operating voltage of IR2103SPBF is 600V.
2. What is the maximum output current capability of IR2103SPBF?
IR2103SPBF has a maximum output current capability of 210mA.
3. Can IR2103SPBF operate at high temperatures?
4. What is the input logic voltage range for IR2103SPBF?
The input logic voltage range for IR2103SPBF is typically 3.3V to 20V.
5. Does IR2103SPBF have built-in deadtime control?
6. What is the typical propagation delay of IR2103SPBF?
The typical propagation delay of IR2103SPBF is 120ns.
7. Is IR2103SPBF suitable for motor drive applications?
8. What is the recommended operating frequency range for IR2103SPBF?
The recommended operating frequency range for IR2103SPBF is 0Hz to 500kHz.