IRS2003PBF Infineon Technologies IC DRIVER HALF-BRIDGE 8-DIP
Интегральные схемы (ИС)     8-DIP (0.300", 7.62mm)
Номер производителя:
IRS2003PBF
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC DRIVER HALF-BRIDGE 8-DIP
Состояние RoHs:
Channel Type :
Independent
Current - Peak Output (Source, Sink) :
290mA, 600mA
Driven Configuration :
Half-Bridge
Gate Type :
IGBT, N-Channel MOSFET
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
200V
Input Type :
Inverting, Non-Inverting
Logic Voltage - VIL, VIH :
0.8V, 2.5V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Packaging :
Tube
Part Status :
Active
Rise / Fall Time (Typ) :
70ns, 35ns
Series :
Supplier Device Package :
8-DIP
Voltage - Supply :
10 V ~ 20 V
в наличии
22,590
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
IRS2003PBF Конкурентные цены
IRS2003PBF Особенности
IRS2003PBF is produced by Infineon Technologies, belongs to PMIC - драйверы Gate, and its best working temperature is -40°C ~ 150°C (TJ), the size is 8-DIP (0.300", 7.62mm), and Tube is its most common packaging method, which belongs to the - series, using 8-DIP, 10 V ~ 20 V is the most suitable voltage.
IRS2003PBF производства Infineon Technologies можно приобрести на сайте CHIPMLCC.
Здесь вы можете найти различные виды электронных деталей от ведущих производителей мира.
IRS2003PBF компании CHIPMLCC прошел строгий контроль качества и соответствует всем требованиям.
Статус запасов, отмеченный на CHIPMLCC, предназначен только для справки.
IRS2003PBF FAQ
1. What is the maximum operating voltage of the IRS2003PBF?
The maximum operating voltage of the IRS2003PBF is 600V.
2. What is the maximum output current of the IRS2003PBF?
The maximum output current of the IRS2003PBF is 290mA.
3. What is the input logic threshold voltage of the IRS2003PBF?
The input logic threshold voltage of the IRS2003PBF is typically 2.3V.
4. What is the maximum duty cycle of the IRS2003PBF?
The maximum duty cycle of the IRS2003PBF is 50%.
5. What is the operating frequency range of the IRS2003PBF?
The operating frequency range of the IRS2003PBF is 0Hz to 500kHz.
6. What is the maximum junction temperature of the IRS2003PBF?
The maximum junction temperature of the IRS2003PBF is 150°C.
7. What is the propagation delay time of the IRS2003PBF?
The propagation delay time of the IRS2003PBF is typically 120ns.
8. What is the thermal resistance of the IRS2003PBF?
The thermal resistance of the IRS2003PBF is 40°C/W.