SAF-XC164TM-16F40F BA Infineon Technologies IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP
Интегральные схемы (ИС) 64-LQFP
Номер производителя:
SAF-XC164TM-16F40F BA
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
SPI, UART/USART
Core Processor :
C166SV2
Core Size :
16-Bit
Data Converters :
A/D 14x8/10b
EEPROM Size :
Number of I/O :
47
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
64-LQFP
Packaging :
Tray
Part Status :
Obsolete
Peripherals :
PWM, WDT
Program Memory Size :
128KB (128K x 8)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
8K x 8
Series :
XC16x
Speed :
40MHz
Supplier Device Package :
64-LQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.35 V ~ 2.7 V
в наличии
31,314
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить SAF-XC164TM-16F40F BA более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
SAF-XC164TM-16F40F BA is produced by Infineon Technologies, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes SPI, UART/USART, it belongs to C166SV2, the core size is up to 16-Bit, the data conversion type is usually A/D 14x8/10b, the maximum EEPROM size can reach -, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 64-LQFP, and Tray is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the XC16x series, and has the speed of 40MHz, using 64-LQFP (10x10).