ISL89160FRTAZ Intersil IC MOSFET DRIVER 2CH 6A 8TDFN
Интегральные схемы (ИС)     8-WDFN Exposed Pad
Номер производителя:
ISL89160FRTAZ
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MOSFET DRIVER 2CH 6A 8TDFN
Состояние RoHs:
Channel Type :
Independent
Current - Peak Output (Source, Sink) :
6A, 6A
Driven Configuration :
Low-Side
Gate Type :
N-Channel MOSFET
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
Input Type :
Non-Inverting
Logic Voltage - VIL, VIH :
1.22V, 2.08V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-WDFN Exposed Pad
Packaging :
Tube
Part Status :
Obsolete
Rise / Fall Time (Typ) :
20ns, 20ns
Series :
Supplier Device Package :
8-TDFN (3x3)
Voltage - Supply :
4.5 V ~ 16 V
в наличии
26,229
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
ISL89160FRTAZ Особенности
ISL89160FRTAZ is produced by Intersil, belongs to PMIC - драйверы Gate, and its best working temperature is -40°C ~ 125°C (TJ), the size is 8-WDFN Exposed Pad, and Tube is its most common packaging method, which belongs to the - series, using 8-TDFN (3x3), 4.5 V ~ 16 V is the most suitable voltage.