X9428YS16IZ-2.7T1 Intersil IC DGTL POT 2K 1CH 16SOIC
Интегральные схемы (ИС)     16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Номер производителя:
X9428YS16IZ-2.7T1
Производитель:
Описание:
IC DGTL POT 2K 1CH 16SOIC
Interface :
I²C
Number of Circuits :
1
Number of Taps :
64
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms) :
2.5k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
150
Supplier Device Package :
16-SOIC
Temperature Coefficient (Typ) :
±300 ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
±2.7 V ~ 5.5 V
в наличии
25,310
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
X9428YS16IZ-2.7T1 Особенности
X9428YS16IZ-2.7T1 is produced by Intersil, belongs to Приобретение данных - Цифровые потенциометры, the interface mode is I²C, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C, the size is 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), and Tape & Reel (TR) is its most common packaging method, which belongs to the XDCP™ series, using 16-SOIC, ±2.7 V ~ 5.5 V is the most suitable voltage.