X9428YS16Z-2.7 Intersil IC DGTL POT 2K 1CH 16SOIC
Интегральные схемы (ИС)     16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Номер производителя:
X9428YS16Z-2.7
Производитель:
Описание:
IC DGTL POT 2K 1CH 16SOIC
Interface :
I²C
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Resistance (Ohms) :
2.5k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
150
Supplier Device Package :
16-SOIC
Temperature Coefficient (Typ) :
±300 ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
±2.7 V ~ 5.5 V
в наличии
34,003
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
X9428YS16Z-2.7 Особенности
X9428YS16Z-2.7 is produced by Intersil, belongs to Приобретение данных - Цифровые потенциометры, the interface mode is I²C, and its best working temperature is 0°C ~ 70°C, the size is 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), and Tube is its most common packaging method, which belongs to the XDCP™ series, using 16-SOIC, ±2.7 V ~ 5.5 V is the most suitable voltage.