X9429WS16Z-2.7 Intersil IC XDCP SGL 64-TAP 10K 16-SOIC
Интегральные схемы (ИС)     16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Номер производителя:
X9429WS16Z-2.7
Производитель:
Описание:
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 16-SOIC
Interface :
I²C
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Resistance (Ohms) :
10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
400
Supplier Device Package :
16-SOIC
Temperature Coefficient (Typ) :
±300 ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7 V ~ 5.5 V
в наличии
39,784
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
X9429WS16Z-2.7 Особенности
X9429WS16Z-2.7 is produced by Intersil, belongs to Приобретение данных - Цифровые потенциометры, the interface mode is I²C, and its best working temperature is 0°C ~ 70°C, the size is 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), and Tube is its most common packaging method, which belongs to the XDCP™ series, using 16-SOIC, 2.7 V ~ 5.5 V is the most suitable voltage.