X9455YV24IZ-2.7 Intersil IC XDCP DUAL 256TAP 2.8K 24TS
Интегральные схемы (ИС)     24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Номер производителя:
X9455YV24IZ-2.7
Производитель:
Описание:
IC XDCP DUAL 256TAP 2.8K 24TS
Interface :
I²C, Up/Down (U/D, CS)
Number of Circuits :
2
Number of Taps :
256
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Packaging :
Tube
Resistance (Ohms) :
2.8k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
50
Supplier Device Package :
24-TSSOP
Temperature Coefficient (Typ) :
±300 ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7 V ~ 5.5 V
в наличии
18,165
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
X9455YV24IZ-2.7 Особенности
X9455YV24IZ-2.7 is produced by Intersil, belongs to Приобретение данных - Цифровые потенциометры, the interface mode is I²C, Up/Down (U/D, CS), and its best working temperature is -40°C ~ 85°C, the size is 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), and Tube is its most common packaging method, which belongs to the XDCP™ series, using 24-TSSOP, 2.7 V ~ 5.5 V is the most suitable voltage.