T491X108K006AT KEMET CAP TANT 1000UF 6.3V 10% 2917
Конденсаторы 2917 (7343 Metric)
Номер производителя:
T491X108K006AT
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
CAP TANT 1000UF 6.3V 10% 2917
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Capacitance :
1000µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600 mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
X
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Packaging :
Cut Tape (CT)
Part Status :
Active
Ratings :
Series :
T491
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3V