LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF Linear Technology/Analog Devices IC MONITOR PREC 3.3V 10-DFN
Интегральные схемы (ИС)     10-WFDFN Exposed Pad
Номер производителя:
LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MONITOR PREC 3.3V 10-DFN
Состояние RoHs:
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Voltages Monitored :
3
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output :
Open Drain or Open Collector
Package / Case :
10-WFDFN Exposed Pad
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Active
Reset :
Active Low
Reset Timeout :
140 ms Minimum
Series :
Supplier Device Package :
10-DFN (3x2)
Type :
Multi-Voltage Supervisor
Voltage - Threshold :
2.921V, Adj, Adj
в наличии
20,394
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
Здесь вы можете найти различные виды электронных деталей от ведущих производителей мира.
Статус запасов, отмеченный на CHIPMLCC, предназначен только для справки.
LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF FAQ
1. What is the operating voltage range of LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF?
The operating voltage range of LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF is 2.7V to 5.5V.
2. What is the typical quiescent current of LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF?
The typical quiescent current of LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF is 1.6μA.
3. Can LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF tolerate overvoltage conditions?
Yes, LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF can tolerate overvoltage conditions up to 80V.
4. What is the maximum frequency of the clock input for LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF?
The maximum frequency of the clock input for LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF is 2MHz.
5. Does LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF have built-in hysteresis?
Yes, LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF has built-in programmable hysteresis.
6. What is the temperature range for operation of LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF?
LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF operates within a temperature range of -40°C to 125°C.