LA070URD31LI0550 Littelfuse Inc. FUSE SQUARE 550A 700VAC RECT
Защита цепи     Rectangular, Blade
Номер производителя:
LA070URD31LI0550
Производитель:
Описание:
FUSE SQUARE 550A 700VAC RECT
Состояние RoHs:
Applications :
Electrical, Industrial
Approvals :
UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200kA
Class :
Current Rating :
550A
Features :
Fuse Type :
Square
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Rectangular, Blade
Packaging :
Bulk
Part Status :
Active
Response Time :
Fast
Series :
POWR-GARD® LA
Size / Dimension :
1.874" L x 2.008" W x 2.205" H (47.60mm x 51.00mm x 56.00mm)
Voltage Rating - AC :
700V