LFR250602CID Littelfuse Inc. FUSE BLOK CART 250V 60A DIN RAIL
Защита цепи
Номер производителя:
LFR250602CID
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
FUSE BLOK CART 250V 60A DIN RAIL
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Contact Finish :
Contact Material :
Current Rating :
60A
For Use With/Related Products :
Class R
Fuse Size :
0.811" Dia x 3" L (20.60mm x 76.20mm)
Fuse Type :
Cartridge
Fuseholder Type :
Block
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Circuits :
2
Orientation :
Part Status :
Active
Series :
LFR
Termination Style :
Box Lug
Voltage :
250V