TRF250-145ST-B-0.5 Littelfuse Inc. PTC RESET FUSE 60V 145MA RADIAL
Защита цепи     Radial, Disc
Номер производителя:
TRF250-145ST-B-0.5
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
PTC RESET FUSE 60V 145MA RADIAL
Состояние RoHs:
Current - Hold (Ih) (Max) :
145mA
Current - Max :
3A
Current - Trip (It) :
290mA
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Disc
Packaging :
Bulk
Part Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
3 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
14 Ohms
Series :
PolySwitch®, TRF250
Size / Dimension :
0.256" L x 0.181" W (6.50mm x 4.60mm)
Thickness (Max) :
Time to Trip :
2.5s
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
60V (250V Int)