MAX6463XR18+T Maxim Integrated IC VOLT DETECTOR LP SC70-3
Интегральные схемы (ИС)     SC-70, SOT-323
Номер производителя:
MAX6463XR18+T
Описание:
IC VOLT DETECTOR LP SC70-3
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Reset Timeout :
14 µs Typical Propagation Delay
Series :
Supplier Device Package :
SC-70-3
Voltage - Threshold :
1.8V
в наличии
26,828
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
MAX6463XR18+T Особенности
MAX6463XR18+T производства Maxim Integrated можно приобрести на сайте CHIPMLCC.
Здесь вы можете найти различные виды электронных деталей от ведущих производителей мира.
MAX6463XR18+T компании CHIPMLCC прошел строгий контроль качества и соответствует всем требованиям.
Статус запасов, отмеченный на CHIPMLCC, предназначен только для справки.
MAX6463XR18+T FAQ
1. What is the operating voltage range of MAX6463XR18+T?
The operating voltage range of MAX6463XR18+T is from 2.5V to 18V.
2. What is the typical quiescent current of MAX6463XR18+T?
The typical quiescent current of MAX6463XR18+T is 4µA.
3. Can MAX6463XR18+T withstand reverse battery installations?
Yes, MAX6463XR18+T can withstand reverse battery installations.
4. What is the output voltage accuracy of MAX6463XR18+T?
The output voltage accuracy of MAX6463XR18+T is ±0.5%.
5. Is MAX6463XR18+T suitable for automotive applications?
Yes, MAX6463XR18+T is suitable for automotive applications.
6. What is the maximum output current of MAX6463XR18+T?
The maximum output current of MAX6463XR18+T is 50mA.
7. Does MAX6463XR18+T have built-in thermal shutdown protection?
Yes, MAX6463XR18+T has built-in thermal shutdown protection.
8. What is the temperature range for MAX6463XR18+T?
The temperature range for MAX6463XR18+T is -40°C to +125°C.