AT32AP7200-CTUR Microchip Technology IC MCU 32BIT ROMLESS 324TFBGA
Интегральные схемы (ИС) 324-TFBGA
Номер производителя:
AT32AP7200-CTUR
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 32BIT ROMLESS 324TFBGA
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
EBI/EMI, Ethernet, I²C, Memory Card, SPI, SSC, UART/USART
Core Processor :
AVR
Core Size :
32-Bit
Data Converters :
D/A 2x16b
EEPROM Size :
Number of I/O :
146
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
324-TFBGA
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Discontinued at Digi-Key
Peripherals :
AC97, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
Program Memory Type :
ROMless
RAM Size :
64K x 8
Series :
AVR®32 AP7
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
324-TFBGA (15x15)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.08 V ~ 3.6 V
в наличии
56,379
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить AT32AP7200-CTUR более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
AT32AP7200-CTUR Особенности
AT32AP7200-CTUR is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes EBI/EMI, Ethernet, I²C, Memory Card, SPI, SSC, UART/USART, it belongs to AVR, the core size is up to 32-Bit, the data conversion type is usually D/A 2x16b, the maximum EEPROM size can reach -, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 324-TFBGA, and Tape & Reel (TR) is its most common packaging method , the storage type is ROMless, which belongs to the AVR®32 AP7 series, and has the speed of 200MHz, using 324-TFBGA (15x15).