ATXMEGA32E5-MU Microchip Technology IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32QFN
Интегральные схемы (ИС) 32-VFQFN Exposed Pad
Номер производителя:
ATXMEGA32E5-MU
Описание:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32QFN
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 16x12b, D/A 2x12b
Number of I/O :
26
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
32-VFQFN Exposed Pad
Packaging :
Tray
Series :
AVR® XMEGA® E5
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
32-QFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.6 V ~ 3.6 V
в наличии
32,619
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить ATXMEGA32E5-MU более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
ATXMEGA32E5-MU Особенности
ATXMEGA32E5-MU is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, IrDA, SPI, UART/USART, it belongs to AVR, the core size is up to 8/16-Bit, the data conversion type is usually A/D 16x12b, D/A 2x12b, the maximum EEPROM size can reach 1K x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 32-VFQFN Exposed Pad, and Tray is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the AVR® XMEGA® E5 series, and has the speed of 32MHz, using 32-QFN (5x5).