DSPIC33FJ16GS402T-I/SO Microchip Technology IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SOIC
Интегральные схемы (ИС) 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Номер производителя:
DSPIC33FJ16GS402T-I/SO
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SOIC
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
I²C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART
Core Processor :
dsPIC
Core Size :
16-Bit
Data Converters :
A/D 8x10b
EEPROM Size :
Number of I/O :
21
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Active
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
16KB (16K x 8)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
2K x 8
Series :
dsPIC™ 33F
Speed :
40 MIPs
Supplier Device Package :
28-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3 V ~ 3.6 V
в наличии
45,540
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить DSPIC33FJ16GS402T-I/SO более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
DSPIC33FJ16GS402T-I/SO is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART, it belongs to dsPIC, the core size is up to 16-Bit, the data conversion type is usually A/D 8x10b, the maximum EEPROM size can reach -, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width), and Tape & Reel (TR) is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the dsPIC™ 33F series, and has the speed of 40 MIPs, using 28-SOIC.