MCP14A0154-E/SN Microchip Technology IC MOSFET DVR 1.5A DUAL 8SOIC
Интегральные схемы (ИС)     8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Номер производителя:
MCP14A0154-E/SN
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL 8SOIC
Состояние RoHs:
Channel Type :
Independent
Current - Peak Output (Source, Sink) :
1.5A, 1.5A
Driven Configuration :
Low-Side
Gate Type :
N-Channel, P-Channel MOSFET
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
Input Type :
Non-Inverting
Logic Voltage - VIL, VIH :
0.8V, 2V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging :
Tube
Part Status :
Active
Rise / Fall Time (Typ) :
11.5ns, 10ns
Series :
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply :
4.5 V ~ 18 V
в наличии
43,808
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
MCP14A0154-E/SN Особенности
MCP14A0154-E/SN is produced by Microchip Technology, belongs to PMIC - драйверы Gate, and its best working temperature is -40°C ~ 150°C (TJ), the size is 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), and Tube is its most common packaging method, which belongs to the - series, using 8-SOIC, 4.5 V ~ 18 V is the most suitable voltage.