PIC16F19176T-I/MV Microchip Technology 28KB FLASH, 2KB RAM, 256KB EE, L
Интегральные схемы (ИС) 40-UFQFN Exposed Pad
Номер производителя:
PIC16F19176T-I/MV
Описание:
28KB FLASH, 2KB RAM, 256KB EE, L
Data Converters :
A/D 31x12b, D/A 1x5b
Number of I/O :
35
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
40-UFQFN Exposed Pad
Packaging :
Cut Tape (CT)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
28KB (16K x 14)
RAM Size :
2K x 8
Series :
PIC® XLP™ 16F
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
40-UQFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3 V ~ 5.5 V
в наличии
39,815
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC16F19176T-I/MV более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC16F19176T-I/MV Особенности
PIC16F19176T-I/MV is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, LIN, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 31x12b, D/A 1x5b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 40-UFQFN Exposed Pad, and Cut Tape (CT) is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® XLP™ 16F series, and has the speed of 32MHz, using 40-UQFN (5x5).