PIC16F19185-E/PT Microchip Technology FLASH RAM
Интегральные схемы (ИС) 48-TQFP
Номер производителя:
PIC16F19185-E/PT
Описание:
FLASH RAM
Data Converters :
A/D 39x12b, D/A 1x5b
Number of I/O :
43
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
48-TQFP
Packaging :
Tray
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
14KB (8K x 14)
RAM Size :
1K x 8
Series :
PIC® XLP™ 16F
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
48-TQFP (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3 V ~ 5.5 V
в наличии
38,210
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC16F19185-E/PT более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC16F19185-E/PT Особенности
PIC16F19185-E/PT is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, LIN, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 39x12b, D/A 1x5b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 125°C (TA), the size is 48-TQFP, and Tray is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® XLP™ 16F series, and has the speed of 32MHz, using 48-TQFP (7x7).