PIC16LF18424-E/ST Microchip Technology COMPARATOR, DAC, 12-BIT ADCC
Интегральные схемы (ИС) 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Номер производителя:
PIC16LF18424-E/ST
Описание:
COMPARATOR, DAC, 12-BIT ADCC
Connectivity :
I²C, LIN, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 11x12b, D/A 1x5b
Number of I/O :
11
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
RAM Size :
512 x 8
Series :
PIC® XLP™ 16F
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
14-TSSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8 V ~ 3.6 V
в наличии
36,630
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC16LF18424-E/ST более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC16LF18424-E/ST Особенности
PIC16LF18424-E/ST is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, LIN, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 11x12b, D/A 1x5b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 125°C (TA), the size is 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), and - is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® XLP™ 16F series, and has the speed of 32MHz, using 14-TSSOP.